Buradasınız: Anasayfa / Aksesuarlar / Saç Örgülü Bebek Patiği
Saç Örgülü Bebek Patiği

Saç Örgülü Bebek Patiği

Saç Örgülü Bebek Patiği ” Kışlık Aksesuar Örgüleri  
Saç Örgülü Bebek Patiği 1
Saç Örgülü Bebek Patiği 1İp: Nako PırlantaŞiş: 4.5 no

Bu şirin patiklerde sevgili Nurcan’ın yoldaki Kuzey bebeğine. Daha önce ördüğüm süveterine takım olsun diye
saç örgülü bir model seçtim. Model arşivimdendi, açıklamaları burada . Açıklamalar İngilizce ama kısaltmaları öğrendikten sonra anlamakta çok zorlanılmıyor. İngilizce örgü terimlerinin kısaltmalarını ve şema işaretlerini Örgü Okulunda Örgü Teknikleri sayfamda paylaşmıştım. Arşivimdeki teknik bilgiler içeren tüm bilgileri Örgü okulunda sizler için yayınlıycam, ordan takip edebilirsiniz.

resimli örgü modelleri

Bu tür patiklerde arttırmalar genelde gizli arttırma şeklinde oluyor. Açıklamadaki knit into front and back of next st, yazan yer arttırma olan yer. Buda sıradaki ilmeğin içinden 1 önden,1 arkadan örerek arttır demek oluyor.
Birde bu patikte bir farklı yönde burun kısmını örerken diğer patiklerde ortadaki ilmekleri örerken iki yandan 1′er ilmek keserek örüyoruz. Bunda ise ortadaki ilmekleri örüyoruz, yandan 1 ilmeği boş alıyoruz, dönüyoruz ve arkadan onuda örerek devam ediyoruz. Yani ilmekler kesilmeden ortaya ilave edilmiş oluyor. Bu bilgilerin yardımı olacağını düşündüm. Yabancı bir model olduğu için tüm açıklamayı yapamıyorum malesef.

Saç Örgülü Bebek Patiği 2
Saç Örgülü Bebek Patiği 2Saç Örgülü Bebek Patiği 3
Saç Örgülü Bebek Patiği 36280238326186600752 6440487912939963984?l=sevkut.blogspot Saç Örgülü Bebek Patiği

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top